Skip to main content

Kai gyvenime atsimušame į sieną, dažnai nusvyra rankos: galbūt tai – pabaiga? Tačiau visi žaidimų mylėtojai ir sėkmingi žmonės turi vieną bendrą bruožą: jie tokius „blokus” priima aukštai iškėlę galvą. Šią sieną įveikus, be abejonės pereisime į kitą lygį.

Ar gyvenimas panašus į žaidimą? Apie tai kalbėjomės su Masters of Calm įkūrėju, profesionaliu vidinės įmonės kultūros lektoriumi ir ištvermingu tėčiu Mindaugu Vidugiriu.

KAIP MANAI, KAS YRA GYVENIMAS?

Manau, kad gyvenimas yra afigenai gerai “sukaltas” veiksmo žaidimas. Dar tokio gero Xbox’o ar Playstation’o niekas nesukūrė ir filme „Matrica” ši koncepcija puikiai paaiškinta.

BE KURIŲ 3 DALYKŲ NEPRAEISI NET PIRMOJO GYVENIMO LYGIO?

Svarbiausia yra suvokti, kad visa tai – tik žaidimas. Tu gali keisti taisykles. Gali rinktis kitaip. Visada. Giliai giliai, kažkur tavyje, sėdi siela su valdymo pulteliu ir žaidžia šį žaidimą. Skirtingi veiksmai atneša skirtingas pasekmes. Skirtingos pasekmės kuria kitokį gyvenimą.

Kaip ir kiekviename žaidime, taip ir gyvenime. Praradus gyvybę, atgyji toje pačioje vietoje, kad tęstum ir rastum būdą pasiekti kitą lygį. Toks jau tas žaidimas. Klausimas kitas: kiek lygių esi pasiruošęs pereiti šiame gyvenime? (šypsosi)

Nebijokite susimauti, nes tai – ne palaimėjimas. Tai reiškia, kad ieškote būtų pereiti lygį.
Paprasčiausiai nepasiduokite.

KAIP SUGALVOJAI MASTERIUS?

Man tokio renginio reikėjo pačiam. Kur vienoje vietoje susiburę savo srities profesionalai ir mokytojai dalinasi žiniomis ir patirtimi. Tuo metu aš ieškojau mokytojo, kuris paaiškintų man, kas aš esu ir kodėl atėjau į šį pasaulį.

Su kiekvienais metais į Masterius atvyksta vis daugiau žmonių ir savęs klausia panašių dalykų. Jie nori save atrasti ir pagaliau suprasti. Vis dėl to aš toks ne vienas!

Kiekvienais metais Masteriai vis kitokie ir jie atneša vis daugiau iššūkių. Tai mane labiausiai ir patinka. Masteriai mus augina. Augu aš, auga ir mūsų chebra.

 

DALYVIO ISTORIJA, KURIA STEBIESI IKI ŠIOL?

Iki manęs ne visos istorijos ateina, bet yra viena, kuri iki pat šiandien stebina.

Stovi tarp pušų didelis vyras, kur iš pirmo žvilgsnio supranti, kad gyvenime jis matęs ir ragavęs visko. Jo niekas nebenustebins. Ir štai jis kalba telefonu ir pasakoja apie jį užplūdusius jausmus. Jis kalba apie gėrį, kokie čia visi malonūs ir kaip čia gerą. Tarp visų būdvardžių, jis gerokai keikiasi, nes matomai neturi atitikmenų, kaip tai apibūdinti. Jam tai buvo nauja. Greičiausiai pamiršta.

Jis vis kartojo: „čia yra taip afigienai gera, kad….” .
(išbraukiant keiksmažodžius)

Esu įsitikinęs, kad kitam pokalbio gale jo visiškai nesuprato ir galvojo, kad tai yra tiesiog apsvaigusio žmogaus marazmai. Taip, čia tikrai yra afigienai. Masteriai yra afigienas renginys, kuris primena žmonėms paprastus ir šiltus dalykus. Jis yra būtinas. Vienareikšmiškai.

FESTIVALIO VAU MOMENTAS, KURIS VISIEMS NUNEŠA STOGĄ?

Festivalio metu visiems nuneša stogus beribis gerumas ir draugiškumas. Kai tavęs klausia nepažįstami ar nereikia padėti pastatyti palapinės, ar tau nieko netrūksta ir ar viską supranti. Ne tik klausia, bet ir padeda. Čia ir dabar.

O KAS TAU NUNEŠA STOGĄ?

Po kiekvienų Masterių suvokiu, kad galiu dar daugiau. Jie pasibaigia ir tik tada aš pamatau, kiek visko nutiko. Man tada tikrai neša stogą tas didelis kiekis šypsenų.

KO MOKINA MASTERIAI?

Masteriai primena žmonėms apie nuoširdų žmogiškumą kasdienėse situacijose. Ne tik tada, kai sudega kieno kito namai ar serga tavo šeimos narys. Masteriai mokina draugiškumo, o to pavyzdys yra neįtikėtinai ilgos eilės prieš kiekvieną valgį. Mums gi taip nepatinka laukti eilėse, ar ne? Mus tai erzina. O čia šimtai žmonių šnekučiuojasi, šypsosi ir, žiūrėk, gimsta dar viena draugystė. Neįtikėtina tiesa?

(Mindaugas šypsosi)

DALYVIO ISTORIJA, KURI JAU NET NEBESTEBINA?

Nebestebina, kai atvykęs vienas, išvyksta kompanijoje. Čia tikrai lengvai kuriasi bičiulystės, kai be jokios naudos vienas kitam, pradedi gražų santykį.

KĄ NORĖTUM PASAKYTI ŽMOGUI, NETIKINČIAM NUOTYKIU?

Nevažiuok.
Tas, kuris netiki nuotykiais, tampa našta tiems, kurie jau pradėjo savo kelionę.