Pradėdami savo nuotolinio darbo karjerą greitai suprantame, jog tai – ne taip jau lengva ir smagu. Vienas ant kito besikraunantys kavos puodukai kaupia dulkes. Trokštame vėjo ir gryno oro. Bet virusams atidarius greitkelius mieste, pradedame įtarinėti, ar net mūsų pačių balkonas yra saugi vieta gaudyti saulės spindulius savo padrikais antakiais. Ko reikia produktyviam darbui iš namų?
Produktyvaus darbo iš namų receptas – tai rutina su prieskoniais. Į tai įeina tie keisti, bet veikiantys patarimai, be kurių diena taptų nepakenčiama. Prieš visiems užsibarikaduojant savo namuose ir įsėdant į Sniego traukinį, iš kurio niekam nevalia išeiti, kviečiu pasiskaityti savo patarimus, kurie padės transformuoti namus bei darbą nuotoliniu būdu paversti smagiu ir vaisingu (wink wink) užiėmimu.
8 PATARIMAI ĮSTRIGUSIEMS NAMUOSE:
1. SKALDYK IR VALDYK.
Kiekviena erdvė diktuoja savo toną. Valgyti valgomajame ir dirbti darbo kambaryje – tai ne prabanga, o būtinybė visiems, norintiems pasiekti pilną koncentraciją. Jeigu gyvenate panašiai, kaip aš – vieno kambario butuke be virtuvės, – pasirūpinkite būdais, kaip atskirti erdves. Tai gali būti stalas, pietų metu perstumiamas iš darbo vietos prie lango, į kambario vidurį, arba trumpam pastatomas japoniško stiliaus pietų blokas su pagalvėlėmis vietoje kėdžių.
2. LIPK IŠ LOVOS (žr. 1).
Ir darbo, ir miego kokybė suprastėja, kai abu dalykai yra daromi vienoje erdvėje. O po savaitės nuolatinio miegojimo, arbatos gėrimo ir darbo prie kompiuterio, pataluose atsiranda gerokai daugiau bakterijų negu ant jūsų tualeto sėdynės. Jeigu jūsų darbo iš namų tikslas – atsiginti nuo ligų, šokite kuo toliau iš lovos! O jeigu norite daugiau apie tai sužinoti, žvilgtelėkite čia.
3. ATRASK, KUR ŠVIESU IR KUR MIGDO.
Atraskite tamsesnes poilsio zonas miegui ir meditacijai, darbo zonas prie lango ar ten, kur atsivertų daug erdvės – kad ir pačiame kambario viduryje. Jeigu turite baldų, kurie gali važinėti ir per kelias akimirkas permainyti kambarį – nesidrovėkite ir mainykite jį atitinkamai kaskart, kai papietavote, kai ruošiatės dirbti ar ilsėtis!
4. SUSIPLANUOK RYTOJAUS UNIFORMĄ.
Užtikrintą darbo dienos rutiną primins aprangos planavimas. Tegul pirmadieninės kelnės būna su baltais dryželiais šonuose, o penktadieninės – griežtai su dinozaurais. Šiek tiek pasiruošimo ir vizijos kitai dienai gali išgelbėti kiekvieną rutiną.
5. APKABINK NAMŲ BAZILIKĄ.
Tyrimai rodo, jog kambariniai augalai pakelia produktyvumą 20 procentų (ką jau kalbėti apie emocinę būseną). Kodėl keliems lapuočiams nepadarius vietos ant savo darbinės palangės? Jeigu jie valo orą, skleidžia išskirtinį kvapą – greitai šiuos požymius siesite su darbo atmosfera.
Norite apsvarstyti baziliko alternatyvas? Žvilgtelėkite į iliustruotą gėlių, kurios geriausiai valo orą, gidą (remiantis NASA duomenimis).
6. RASK DARBO TONĄ.
Kai kalbame apie garsą, yra du tipai žmonių – galintys susikaupti prie tylos arba tie, kurie mėgsta lengvą garsinį toną. Galbūt viskas, ko jums trūksta iki produktyvaus darbo, yra paprasčiausia programėlė, simuliuojanti lietaus ar kavinės garsus? Jų pilna rasite Youtube, Spotify ar bet kurioje programėlių svetainėje (lietaus mėgėjams rekomenduoju “Just rain”).
7. ĮSIRENK BALTĄ LENTĄ
Susikurkite vietą, ant kurios žymėsitės savo planus, idėjas ir pažangumą, būnant namie. Galbūt tai gali būti langas, ant kurio rašysite su permanentiniu markeriu ir klijuosite lipnius lapelius? O gal siena, išklijuota baltais lapais? Savo darbus ir mintis fiziškai matyti prieš save yra viena iš geriausių motyvacijų ilgalaikiams planams.
8. MEDITUOK, SPORTUOK IR ATSIPALAIDUOK.
Kas padeda tapti geriausia savo versija? Meditacija? Joga? Skaitymas ar sportas – tam paskirkite tiek laiko, kiek anksčiau praleisdavote sėdėdami spūstyje, puošdamiesi ryte ar pačiai kelionei iki darbo. Po kiekvienos darbo valandos pamėginkite skirti po 10-15 minučių minimaliai mankštai. Taip dienos rutinos rėmai išliks nepakitę, o intarpų sau tik padaugės.
Jeigu ieškote idėjų, kaip pasitikti kiekvieną rytą su naudinga veikla, jas rasite čia.
Visi šie aštuoni patarimai – labai paprasti ir taupantys laiką. Tačiau būtent jie man veikia geriausiai, kai reikia susikaupti ir produktyviai dirbti mažoje erdvėje. Linkiu sėkmės visiems šiuo karantino laikotarpiu ir labai lauksiu jūsų komentarų bei prieskonių, kuriuos naudojate pastiprinti savo darbą namuose!