. . . .
Rasa Subačienė – Rasoklė | Masters Of Calm
Rasa Subačienė – Rasoklė
Vyrenijus Andrijauskas

Apie mokytoją:

10 metų vedu praktinius žoliavimo užsiėmimus šeimoms, vaikams, bendruomenėms ir t.t. Seminarų metu keliaujame į pievas ir miškus. Patys surandame žolynus, juos tyrinėjame įvairiais metų laikais, atpažįstame, o paskui drąsiai galime naudoti gamtos dovanas savo sveikatai. 

 

Temos festivalyje:

1) Augalų vandens – hidroliato – distiliavimas. Šio alcheminio proceso stebėjimas. Slaptas įvairių distiliuotų augalų vandenų (hidroliatų) uostymas. Susipažinimas su jų panaudojimu kasdienybėje. 

2) Laukinių augalų pažinimas ir rinkimas. Pasivaikščiojimas apylinkėmis ir susipažinimas su vietiniais naudingaisiais augalais. Pagrindiniai žolelių rinkimo, džiovinimo ir laikymo principai. 

3) Praktikumas Žolelių fermentavimo procesas. Džiovintų ir fermentuotų arbatų ragavimas. Skirtumai bei panašumai. Praktinis arbatos fermentavimo užsiėmimas.

 

Ko išmoks užsiėmimo dalyviai?

Savo veikla bandau priminti, kad tai ką rodau, pasakoju ir mokau yra gerai žinomi, tik mūsų užmiršti dalykai. Mūsų močiutės ir promočiutės įvairių gamtos duotybių rinkimą ir naudojimą laikė kasdienybe ir savaime suprantamu išlikimo dalyku. Šios žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tad prisiminsime, ką dar turime!

Categories