Rasa Subačienė – Rasoklė
Vyrenijus Andrijauskas

Patirtis / ekspertinė sritis: 9-nerius metus vedu praktinius žoliavimo užsiėmimus šeimoms, vaikams, bendruomenėms ir t.t. Seminarų metu keliaujame į pievas ir miškus. Patys surandame žolynus, juos tyrinėjame įvairiais metų laikais, atpažįstame, o paskui drąsiai galime naudoti gamtos dovanas savo sveikatai. Mūsų aplinkos augalus mokomės panaudoti ne tik įprastinėms arbatoms, bet juos fermentuojame, distiliuojame, gaminame užpiltinius aliejus bei esencijas, ruošiame sirupus ir t.t.

Mano misija festivalyje: Savo veikla bandau priminti, kad tai ką rodau, pasakoju ir mokau yra gerai žinomi, tik mūsų užmiršti dalykai. Mūsų močiutės ir promočiutės įvairių gamtos duotybių rinkimą ir naudojimą laikė kasdienybe ir savaime suprantamu išlikimo dalyku. Šios žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tad prisiminkime ką dar turime!

Mano pokyčio istorija: Nuo vaikystės buvau gamtos vaikas, užaugau vienkiemyje. Vėliau ėjau dizainerės keliu, su ilgomis valandomis prie kompiuterio. Mano sugrįžimas prie gamtos, mane visą, tarsi, sugrąžino į savas vėžias. Kai esi jose – dirbi neskaičiuodamas valandų, nes nepavargsti, kai net neturi hobio, nes darbas ir yra tavo hobis. Kai viskas einasi tarsi savaime!

Temos:
Laukinių augalų pažinimas ir jų rinkimas.
Įvairių žolelių sirupo gaminimas.
Augalų vandens – hidrolato distiliavimas.
Žolelių fermentavimo procesas arbatai.

 

 

Categories