Kultūrinė programa

Po dienos žinių ir žaidimų, kviečiame atsipalaiduoti jaukiuose bendraminčių būreliuose, kurie kiekvieną vakarą spiesis skirtingose Auksinės girios vietose.

Pagrindinėje scenoje vyks vakaro koncertai arba spektakliai, po kurių aplink laužą skambės pasakos ir padavimai, poezija, gitarų muzika ir šiltos šypsenos.

Salėje vakarais žiūrėsime filmus, organizuosime šokius ir komandinius žaidimus, kurie visiems padės šiek tiek geriau pažinti šalia sėdinčius žmones.

Specialiųjų vakarų metu leisimės į nuotykių kupiną naktinį žygį miške, kakavos ceremoniją ir kt.

Eglė Sirvydytė

Su jauduliu praveriame Masters of Calm nuotykį! Po pirmosios vakarienės būnant drauge būriuokimės prie scenos, nes čia – pirmąjį festivalio vakarą kultūrinę programą atidarys Eglė Sirvydytė. Jos dainos - tarsi širdies kelionės po platų pasaulį, kuriame po mažą atradimų ir suvokimų gabalėlį surinko ji gyvenimą ir natomis užkodavo muzikoje. „Mano muzikoje pinasi kalbos, istorijos ir pasakojimai, mano muzika vaizdinga ir įtraukianti. " – apie save kalba Eglė. Jos gyvenimo kelionę, kuria dalinsis su mumis, išgirsime jos balso, elektrinės gitaros ir pianino garsais.)

Rugpjūčio 2 d.

Lyros koncertas. Luis Panaguia

Luis Paniagua – muzikantas – kompozitorius – prodiuseris, gimęs 1957-aisiais. Nuo 1980-ųjų, atlikėjas nusprendė kurti savo unikalią kūrybą, atliekamą įvairiausiais pasaulio instrumenta, o dabar savo kelią Luis Paniagua dedikavo lyrai ir dainavimui. Iki dabar, kompozitorius išleido 16 albumų, o 2012-aisiais laimėjo pasaulio muzikos “Torchbearer” apdovanojimą.

Rugpjūčio 4 d.

Monika Juškevičiūtė

Visa, kas supa aplink, kiekvienas garsas, jausmas, žodis, tyla. Visa yra mūsų vidinis orkestras. Mūsų asmeninės natos. Kiekvienas esame nuolatinėje, nesibaigiančioje muzikoje. Ji gydo, priartina prie Dievo ir uždega tikėjimo liepsną. Ta liepsna ateinu dalintis vieninteliu man suprantamu būdu. Minimalizmas ir erdvė, švelni elektronika ir moteriškai žemiškas visatos suvokimas. Aš ir tu. Monika Juškevičiūtė

Rugpjūčio 6 d.

Massimo Kyo Di Nocera

Muzikantas – kompozitorius, kilęs iš Italijos. Massimo laiko save muzikos terapeutu jogos ir meditacijos kontekste. Koncerto tematika – muzikos terapija ir meditacija.
Muzikantu tapo praėjęs daugybę įvairių muzikos kultūrų, pradedant klasikine, eksperimentuojant elektroninės muzikos plotmėse, baigiant minkštais ir tvirtais sąskambiais. Jis yra įkūręs muzikinę grupę pavadinimu Music and Love.

Rugpjūčio 10 d.

Playback teatras

Roman Kandybur & Daumantas - teatro vedliai. Aktoriai - festivalio svečiai visą savaitę paskaitų metu gvildenę aktorystės meną.

Rugpjūčio 11 d.

Sanvaja bendruomenė

Sanvaja - linksmi ir mylintys, todėl dalelę tos meilės nori pasidalinti su visais per muziką.
Tai nebus vien Muzika, tai bus interaktyvus pasirodymas, kurio metu Sanvaja kvies prisijungti dainuoti ir šokti visus žiūrovus. Vakaro siekiamybė išlaisvinti savo vidinį vaiką ir prisiminti vaikystę, tiesiog džiaugtis, juoktis ir šėlti. Sanvaja visų klausytojų prašo į koncertą atsinešti savo barškučius ir prisijungti prie muzikos fiestos.

Rugpjūčio 2 d.

Indiškos muzikos koncertas Sangha

Šioje karališkoje kelionėje skambės gyva muzika, atliekama klasikiniais Indiškos muzikos intrumentais (bansuri fleita, tabla, tampura).

Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos deka galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais.

ॐ Adomas Tyloje - Bansuri fleita

ॐ Bernardas Janauskas - Tabla

ॐ Justina Kaminskaitė - Tanpura

ॐ Rytis Girskas - Sitaras

 

Rugpjūčio 4 d.

 

 

Joseph Pepe Danza

Pepe – Urugvajuje gimęs muzikantas, šiuo metu rezidentuojantis Izraelyje. Dažnai vadinamas multi-instrumentalistu ir pasaulio muzikos įkūnytoju.
Savo muzikinę karjerą gitara Pepe pradėjo būdamas 8-erių, o sukakęs 13-os, jau buvo laikomas pusiau profesionaliu Pop ir Roko muzikos atlikėju.

Po ilgų klajonių po planetą gilinant muzikines žinias (djambe, gitara, šiakuhačis, sitãras, basurė ir kitais instrumentais), semiantis išminties Budizmo praktikose pietryčių šalyse Pepe buvo įvertintas daugybe apdovanojimų už pasirodymus, muzikos įrašus, muzikines kompozicijas teatrams bei dokumentiniams filmams.

www.pepedanza.com

Rugpjūčio 7 d.

Afrikos būgnai

Perkusijos studija Afrikos būgnai praėjusiais metais užkūrė tikrą vakarėlį festivalyje Masters of Calm šiais metais grįžta, kad vakarėlį pratęstų!!
Būgnai, šokiai ir dainos iš Vakarų Afrikos nepaliks abejingų ir visus įtrauks į vieną judesį!

Rugpjūčio 9 d.

Mufrika

Edvardas Mufrika į Auksinę Girią atvyksta iš Zambijos, kad sužavėtų savo nuostabiai gražiu balsu, akomponuojamu „mbira“ instrumento garsais. „Mbira“, dar kitaip vadinamas kalimba – tai daugybė metalinių „dantelių“, pritvirtintų prie kietmedžio skydo. Mbiros muzika buvo naudojama jau prieš tūkstantmetį Zimbabvėje įsikūrusioje Šona gentyje. Ji gydė fizines ir dvasines negalias. Jos garsų pagalba buvo galima išsikviesti protėvių dvasias ir paveikti gyvuosius. Mbiros muzika yra lyg „telefonas kalbėtis su dvasiomis“.

Rugpjūčio 3 d.

David Lurey & Luis Paniagua

David Lurey – jogas įkvepiantis magiškomis kvėpavimo galios technikomis bei iššūkį metančiomis jogos Asanomis, kviečia pažinti natūralų širdies meilės būvį.
Luis Paniagua – kompozitorius, atlikėjas, mokytojas. Multi-instrumentalistas, pasaulio muzikos atlikėjas, įvaldęs daugybę muzikos instrumentų.
Šis švelniai derantis asmenybių junginys kvies pasinerti į meditatyvias melodijas, lydimas siekiu susiburti drauge bei atsiverti širdis nuglostančių garsų patyrimams.
www.findbalance.net
www.luispaniagua.com

Rugpjūčio 5 d.

Vakaras P. Spektaklis

"vakaras P“ – tai 7 metus gyvuojantis pasirodymas,intensyvi poezijos, muzikos ir šokio valanda su pasirodymo kūrėjais ir aktoriais: Baliu Ivanausku, Artūru Dubaka ir Gintaro Grajausko poezija. Aktoriai jautriai dalinasi jiems artima poezija, bei savomis istorijomis.

„Bene geriausia, ką yra tekę matyti šiame žanre.“ – apie „vakarą P“ atsiliepia rašytojas Gintaras Grajauskas.

2018 metais Balys ir Artūras su šiuo spektakliu pėsčiomis perėjo Lietuvą, nuo Klaipėdos iki Vilniaus, ir aplankę 20 Lietuvos miestų ir miestelių tapo „Poezijos pavasario“ Laimono Noreikos geriausio aktoriaus - skaitovo prizo laureatais.

Rugpjūčio

Jurgis Didžiulis

Paskutinįjį festivalio vakarą, kuomet Holi šventės spalvų dulkės, nutūpusios ant veidukų jau lydės saulę už girios pušų horizontų, į mūsų devynis vakarus pasaulio muzika krautą sceną įžengs festivalio Masters of Calm draugas - Jurgis Didžiulis!
Tegul paskutinis festivalio vakaras nušvinta spalvų aidu ir garsų vaivorykštėm, o Jurgio muzika lai pažadina genuose užkoduotą norą dainuoti!
Let‘s be the Love Worriors : )

Rugpjūčio 11 d.

Acapella vakaras. Agnė Sabulytė

Sutartinių vakaras prie laužo, kuris įtrauks į dainavimą visus.

Rugpjūčio 2 d.

David Lurey

Mantrų bei gilių meilės dainų vakaras prie laužo su David Lurey.

Rugpjūčio 3 d.

Pasakų vakaras

Stebuklingas pasakų vakaras prie laužo su Justina Kuckailiene Maslauskaite Pasakos - jos nei vaikams, nei ne vaikams... Pasakos yra išminties užraktai, jos parodo žmogaus dvasinę brandą, amžiaus tarpsnių perėjimus, šviesos ir tamsos santykį.

Rugpjūčio 4 d.

Lukas Norkūnas

Jaukus vakaras prie laužo su dainų autoriumi ir atlikėju Luku Norkūnu, kuris praeitų metų pabaigoje išleido ir šiuo metu aktyviai akustiniais koncertais pristatinėja savo debiutinį albumą "(demo)" .

Autoriaus kūryba inspiruota bliuzo energetikos ir nuoširdumo, išjaustos muzikinės subtilybės bei folk muzikos atvirumo ir gyvenimiškos istorijos pasakojimų.
Savo dainose Lukas Norkūnas siekia suderinti emocinį krūvį, žodžių prasmingumą bei muzikinį išradingumą.

Rugpjūčio 5 d.

Kakavos ceremonika

Magiška ritualinė vakaro ceremonija su tikra balietiška kakava. Festivalyje turėsime dvi kakavos ceremonijas - There is nothing but Love bei The Pleasure of Life.

Rugpjūčio 6 ir 10 d.

Taber Sadburne

Buvę pernai turbūt prisimena smagų vakar su radikalaus atvirumo mokytoju Taber Shadburne iš Amerikos. Puikiai įvakdęs ne tik instrumentinius gebėjimus, bet taip pat apsiginklavęs charizma jis užkurs akustinę gyvybinigą laužo dainų programą.

Rugpjūčio 7d.

Laurynas Žemaitis

Vakaras prie laužo su Laurynu. Jis yra garsų tyrinėtojas, gyvenimo fizikas ir keliautojas. Laurynas apie save: Mėgstu klausytis kaip tyla pavirsta garsu ir garsas ištirpsta tyloje. Garsų dermėje užsimezga įdomi gyvybės forma kuria vadinu muzika. Kviečiu į akustinės muzikos vakarą, kur garsas virs emocija, vaizdiniu, šviesa ir galiausiai viskas ištirps tyloje.

Rugpjūčio 8d.

Vėtra Trinkūnaitė

Nuo vaikystės grodama kanklėmis ir dainuodama apeigų folkloro grupėje Kūlgrinda, Vėtra subrendo aplinkoje, kur senosios baltų tradicijos yra amžina turtinanti duotybė.
Apie dainininkę Vėtrą Trinkūnaitę Lietuvos klausytojai ir žiūrovai sužinojo pamatę ją dainuojant seriale „Vikingai" - jos balsas užbūrė garsaus serialo žiūrovus. Dainininkė autentiškas lietuviškas giesmes bei šiuolaikinės muzikos perkūrinius įsupa į pasaulio muzikos vėjus -protėvių giesmės, sklisdamos iš jaunų lūpų, sustiprina meilę savo kultūrai, suteikia stiprybės ir ramybės.

Rugpjūčio 9d.

Giedrius Karaliūnas

Pianisto ir muzikos kūrėjo Giedriaus Karaliūno koncertas. Giedrių muzika lydėjo nuo pat vaikystės. Jo muzika skamba festivaliuose, video projektuose, šiuolaikinio šokio spektaklyje "Jievaro tiltas".

Savo muzika Giedrius stengiasi perteikti neaprėpiamą gamtos grožį. Tai liudija šįmet išleistas albumas "Kaip pušys šoka". Autorius ypatingai mėgsta leisti laiką Lietuvos pušynuose, pajūryje. Įtaką daro kelionės, bendravimas su bendraminčiais, mėgiamos muzikos klausymas tokios kaip Ola Gjeilo, Nils Frahm, Olafur Arnalds, Debussy, ir daugelis kitų. Vakaro metu skambės kūriniai iš debiutinio albumo, o taip pat ankstesni Giedriaus kūriniai.

Rugpjūčio 11 d.

Zan Hoffman

„Ponios gali paskęsti jo charizmoje, o ponai griūna nuo kėdės iš netikėto džiaugsmo. Neįprastas, charizmatiškas, įdomus, juokingas ir labai talentingas - štai koks yra šis nuostabus vyras Zan‘as Hoffman‘as “ – štai tokiu įrašu užsienio žurnaluose didžiuojasi Zanas, kuomet buvo paklaustas, kaip apibūdintų save.
Ir iš tiesų, teatrališkas pasirodymas, įtraukiantis žiūrovus į interaktyvų žaidimą, spalvinga ir netikėta Zan‘o apranga su šimtais skirtingų kaklaraiščių jo kolekcijoje – įsirėžiantis atmintyje įvykis, nuspalvinantis daugelio Lietuvos ir pasaulio festivalių atmosferą.
Zan Hoffman – prieš kelerius metus iš gimtojo Kentukio atsikrausčiusio į Kauną, teatralo/dainininko/poeto/personažo muzikinis kokteilis, kuriuo palydėsime paskutinįjį Masters of Calm šeštadienį!

Rugpjūčio 10 d.

 

What a Jazz

Susipažinkite su Artūru ir Egle, lindyhopo šokėjėliais iš Vilniaus.
Energingas, kupinas laisvės ir muzikalumo šokis juos žavi jau 6 metus ir sulig kiekvienu žingsneliu vis labiau! Kviečiame ateiti susipažinti su šiuo šypseną ir geras emocijas keliančiu šokiu: pažadame, bus linksma! Lindyhopo pamoka palies šio šokio pradmenis, tad jei galvoje sukasi mintis - nemoku šokti, ateik! Ateik ir išmoksi!

Rugpjūčio 2 d.

Kino vakaras

Lietuviško paveldo kino vakaras.
4d - „Riešutų duona“ – 1978 m. Lietuvos kino studijoje sukurtas meninis filmas pagal Sauliaus Šaltenio apsakymą. Filmo trukmė – 66 min. Pirmoji lietuviška tragikomedija. (rež. Arūnas Žebriūnas)
8d. „Velnio nuotaka“ – 1973 m. Lietuvos kino studijoje sukurtas muzikinis filmas. Tai – pirmasis lietuviškas miuziklas pagal Kazio Borutos apysaką „Baltaragio malūnas“. (rež. Arūnas Žebriūnas)

Rugpjūčio 4 ir 8 d.

Kat Bumbul. Dainuojantys dubenys

Senovinių dainuojančių dubenų labirintas. Kat Bumbul
Kat Bumbul (Sound Mysterium) – virš 10 metų dirba garso terapeute Londone, bet kiekvieną vasarą atvažiuoja į gimtąją Lietuvą pasibūti gamtoje. Kat daugiausia dirba su gongais, balsu ir senoviniais dainuojančiais dubenimis. Savo kolekcijoje sukaupė apie 100 dubenų, tame tarpe - retų ir unikalių. Kat žinių ir praktinių patarimų nuolatos semiasi iš garsiojo Franko Perio (Anglija), kuris senovinius dubenis tyrinėja virš 40 metų. Paskaita bei Muzika-meditacija su Kat dubenų kolekcija – puiki proga pasinerti į dvasinę kelionę po mistines Himalajų paslaptis.

Rugpjūčio 5 d.

Spektaklis Žanas ir Beatričė

Carole Fréchette. "Žanas ir Beatričė"

33 dangoraižio aukšte gyvena jauna moteris, vardu Beatričė. Ji parašė skelbimą, kuriame nurodė, kad jauna paveldėtoja, niekada nieko nemylėjusi, ieško vyro ir žada atlygį tam, kuris ją sudomins, sujaudins ir suvilios. Štai pasirodo atlygių medžiotojas Žanas, pasiruošęs žūtbūt įvykdyti tris jam paskirtas užduotis. Beatričė siunčia jam sunkiausius išbandymus, kurių, pasak jos, įvykdyti neįmanoma.
Palaipsniui žaismingas siužetas perauga į gilią ir skausmingą dramą, apnuoginančią moterų ir vyrų santykių realybę. Tai spektaklis apie du žmones, paklydusius dvasinėje dykumoje, ieškančius šaltinio numalšinti begalinį tuštumos troškumą.

Žanas - Dmitrijus Jarašius, Beatričė - Erika Kurlavičiūtė

Režisierius - Olegas Kesminas. Šviesų ir garso operatorius - Vilius Kalasūnas

Rugpjūčio 6 d.

Whatansu improvizacijos vakaras

Improvizacijų vakaras kartu su aktoriumis Artiomu Rybakovu. JIs pakvies visus į smagią atradimų kelionę per įvairius improvizacinius žaidimus. Daug netikėtumų ir juoko žadantis vakaras. Artiomas Rybakovas - profesionalus teatro, kino ir televizijos aktorius, bei režisierius. Studijas baigė Oskaro Koršunovo vadovaujamame kurse. Keturis metus mokėsi improvizacijos meno pas “Godopoco” autorių Andrių Žebrauską. Ne vieną kartą stažavosi pas pasaulinio masto dramaturgą ir režisierių Ivaną Vyrypajevą. Šiuo metu su spektakliais aktyviai gastroliuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, rengia ir režisuoja pjesių skaitymus, veda improvizacijos ir taikomojo teatro dirbtuves.”

Rugpjūčio 7d.

What a Jazz

Susipažinkite su Artūru ir Egle, lindyhopo šokėjėliais iš Vilniaus.
Energingas, kupinas laisvės ir muzikalumo šokis juos žavi jau 6 metus ir sulig kiekvienu žingsneliu vis labiau! Kviečiame ateiti susipažinti su šiuo šypseną ir geras emocijas keliančiu šokiu: pažadame, bus linksma! Lindyhopo pamoka palies šio šokio pradmenis, tad jei galvoje sukasi mintis - nemoku šokti, ateik! Ateik ir išmoksi!

Rugpjūčio 2 d.

Kino vakaras

Lietuviško paveldo kino vakaras.
4d - „Riešutų duona“ – 1978 m. Lietuvos kino studijoje sukurtas meninis filmas pagal Sauliaus Šaltenio apsakymą. Filmo trukmė – 66 min. Pirmoji lietuviška tragikomedija. (rež. Arūnas Žebriūnas)
8d. „Velnio nuotaka“ – 1973 m. Lietuvos kino studijoje sukurtas muzikinis filmas. Tai – pirmasis lietuviškas miuziklas pagal Kazio Borutos apysaką „Baltaragio malūnas“. (rež. Arūnas Žebriūnas)

Rugpjūčio 4 ir 8 d.

Kat Bumbul. Dainuojantys dubenys

Senovinių dainuojančių dubenų labirintas. Kat Bumbul
Kat Bumbul (Sound Mysterium) – virš 10 metų dirba garso terapeute Londone, bet kiekvieną vasarą atvažiuoja į gimtąją Lietuvą pasibūti gamtoje. Kat daugiausia dirba su gongais, balsu ir senoviniais dainuojančiais dubenimis. Savo kolekcijoje sukaupė apie 100 dubenų, tame tarpe - retų ir unikalių. Kat žinių ir praktinių patarimų nuolatos semiasi iš garsiojo Franko Perio (Anglija), kuris senovinius dubenis tyrinėja virš 40 metų. Paskaita bei Muzika-meditacija su Kat dubenų kolekcija – puiki proga pasinerti į dvasinę kelionę po mistines Himalajų paslaptis.

Rugpjūčio 5 d.

Spektaklis Žanas ir Beatričė

Carole Fréchette. "Žanas ir Beatričė"

33 dangoraižio aukšte gyvena jauna moteris, vardu Beatričė. Ji parašė skelbimą, kuriame nurodė, kad jauna paveldėtoja, niekada nieko nemylėjusi, ieško vyro ir žada atlygį tam, kuris ją sudomins, sujaudins ir suvilios. Štai pasirodo atlygių medžiotojas Žanas, pasiruošęs žūtbūt įvykdyti tris jam paskirtas užduotis. Beatričė siunčia jam sunkiausius išbandymus, kurių, pasak jos, įvykdyti neįmanoma.
Palaipsniui žaismingas siužetas perauga į gilią ir skausmingą dramą, apnuoginančią moterų ir vyrų santykių realybę. Tai spektaklis apie du žmones, paklydusius dvasinėje dykumoje, ieškančius šaltinio numalšinti begalinį tuštumos troškumą.

Žanas - Dmitrijus Jarašius, Beatričė - Erika Kurlavičiūtė

Režisierius - Olegas Kesminas. Šviesų ir garso operatorius - Vilius Kalasūnas

Rugpjūčio 6 d.

Whatansu improvizacijos vakaras

Improvizacijų vakaras kartu su aktoriumis Artiomu Rybakovu. JIs pakvies visus į smagią atradimų kelionę per įvairius improvizacinius žaidimus. Daug netikėtumų ir juoko žadantis vakaras. Artiomas Rybakovas - profesionalus teatro, kino ir televizijos aktorius, bei režisierius. Studijas baigė Oskaro Koršunovo vadovaujamame kurse. Keturis metus mokėsi improvizacijos meno pas “Godopoco” autorių Andrių Žebrauską. Ne vieną kartą stažavosi pas pasaulinio masto dramaturgą ir režisierių Ivaną Vyrypajevą. Šiuo metu su spektakliais aktyviai gastroliuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, rengia ir režisuoja pjesių skaitymus, veda improvizacijos ir taikomojo teatro dirbtuves.”

Rugpjūčio 7d.