Tautė Bernotaitė
Vyrenijus Andrijauskas

Ketvirti metai vedu YIN jogą. Gilinuosi į būtent šią jogos rūšį, kurios mokausi iš šią jogą išgryninusio Paul Grilley mokinių. Pirmus YIN jogos kursus baigiau 2017 m. Portugalijoje, po metų atradau savo mokytoją Grace Tempany, kuri gyvena ir moko Airijoje, baigiau jos du kursus, 2018 ir 2019 m. 2020 m. baigiau virtualų Paul Grilley kursą. 2021 m. liepą – Funkcinės Hathos kursus Nyderlanduose, taip pat pas Paul Grilley mokinius, ilgamečius mokytojus Anat Geiger ir Marcel van de Vis Heil. Funkcinis požiūris nesikoncentruoja į estetinę pozos išraišką.

Funkcinis požiūris į jogą, fascijų tempimai ir giluminių patirčių iš kūno iškėlimas ant popieriaus

YIN joga su rašymu – galimybė pasiekti savo giliuosius audinius, kuriuose visa mūsų patirtis. Per YIN jogą tempiame fascijas, kurios dar kitaip vadinamos ‘jausmų organu’. Pozose būnam ilgiau nei aktyvioj praktikoj – 3–7 minutes. Tai leidžia raumenims palengva atsipalaiduoti, todėl po kelių minučių kūnas pakviečia įeiti giliau. Praktika gali raminamai paveikti nervų sistemą, suaktyvinti parasimpatinę dalį. Palengva tarsi lengvai apsvaigstame nuo paties kūno išskiriamų raminamųjų. Būsenoje iškyla įvairių vaizdinių, prisiminimų, įžvalgų. Jas užsirašome. Tai įgalina, nes patirtį nebe sandėliuojame kūne, bet pamatome popieriuje, išorėje.

Ką dalyviai išsineš iš paskaitos?

Funkcinis požiūris suteikia daugiau laisvės būnant jogos pozose, įgalina patį praktikuotoją palengva tapti savo mokytoju, ne vien paklusti išorės autoritetui. YIN joga moko išbūti nepatogumą kuo minkščiau. Sujungta su rašymu, ši joga moko pažinti ir priimti savo šešėlinę pusę, nepatogias emocijas. Užuot bandžius nuolat būti pozityviai, čia per netobulai atrodančias pozas ir patirtis jose mokomasi priimti visas savo dalis. Praktiką papildo mokytojos per ketverius metus atrinkti išskirtiniai skaitiniai.