Justė Liaugaudė
Justė Liaugaudė

Patirtis / ekspertinė sritis: Aš esu ilgametė organizacijos “RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” aktorė ir meno vadovė. Sėmiausi žinių iš garsiausių šių laikų fizinio teatro, klounados, komedijos mokytojų, tokių kaip Aitor Basauri Barruetabena, Ami Hattab, Jos Houben, Sergi Estabanell, Helene Gustin ir kt. Nuolat tobulinu savo įgūdžius tarptautinėje klounados mokykloje “School of Humour” Vienoje. Turiu daug patirties, dirbant su sergančiais vaikais ligoninėse, taip pat, su suaugusiais ir senjorais slaugos namuose, reabilitacijos centruose. Vedu interaktyvias paskaitas medicinos personalui apie humorą ir jo pritaikymą kasdieniniame darbe, taip pat, klounados seminarus aktorinio meistriškumo studentams, įvairių įmonių kolektyvams ar žmonėms, norintiems priimti save ir atrasti naujų spalvų savo gyvenime.

Mano misija festivalyje: Nebijoti atskleisti savo komiškumą per žaidimą ir improvizaciją, taip pripažįstant, kad mūsų netobulumas yra didis privalumas.

Mano pokyčio istorija: Susidūrus su improvizacija ir ypač klounados žanru, supratau, kad svarbiausia yra būti atviram ir autentiškam, tokiam koks tu esi. Žaidimas su žiūrovu ir dalinimasis jausmais vyksta nuolat žiūrint vieni kitiems į akis. Ir šie susitikimai tapo ypatingai džiaugsmingi, nes ribos tarp žiūrovo ir aktoriaus tiesiog nebeliko. Mes galime kartu juoktis, verkti, kartu tyliai pabūti, visada transliuoti tiesą ir taip išlikti gyvais ir autentiškais. Klounados grožis mane paskatino šiuo džiaugsmu dalintis su visais aplinkiniais, neskirstant jų į specialybes, statusus, jų gyvenimo būdą. Tai yra žmogiškumo, meilės sau ir džiaugsmo dalybos kartu žaidžiant.

Temos: Aš netobulas ir man tai patinka.