2019 metai jau įsibėgėjo todėl noriu paklausti kaip jums sekasi įgyvendinti ir laikytis naujametinių rezoliucijų?

Baigiantis mėnesiui ar jo pradžioje, kiekvienam rekomenduoju pasitikrinti savo tikslų, darbų, rezoliucijų sąrašą užduodant sau tris esminius klausimus: ką keisčiau, ko nebedaryčiau ir kuo papildyčiau savo kasdienę rutiną?

Kiekvieno mėnesio pradžia man asmeniškai yra tarsi naujieji metai. Tai viena mėgstamiausių akimirkų, kai galiu peržvelgti, kas įvyko per pastarąjį mėnesį bei pasinaudojusi jo įžvalgomis suplanuoju sekantį. Pradžios-pabaigos laikas įkvepia stebuklingų jėgų ir tikėjimo, kad dabar tikrai viską padarysiu ir tapsiu geriausia savo versija. Vis dėlto, daug kartų tai buvo tušti pažadai, kol 2017 m. išvakarėse atradau sistemą, kuri padėjo asmeninius tikslus paversti realybe.

Asmeninis planuoklis (bullet journal) – tai super paprasta sistema, kuri padeda susidėlioti mintis ir visas jas matyti vienoje vietoje. Asmeninis planuoklis yra kiek panašus į parduotuvių lentynose randamas darbo knygas. Skirtumas tik tame, kad jį reikia SUSIKURTI PAČIAM. Kaip tai padaryti?

Pasiimti tuščią užrašų knygelę, rašiklį ir užpildyti erdvę savo tikslais, darbais ir svajonėmis.

Šio metodo didžiausias privalumas yra tas, kad planuoklis yra tobulai prisitaikęs prie jo kūrėjo gyvenimo būdo ir nuolatos atitinkamai keičiasi. Kartais visą puslapį gali užimti viena itin produktyvi diena, o kartais į jį sutalpinu visą savaitę.

Taigi, kaip pradėti?

  • Visų pirma reikia išsirinkti patinkančią užrašų knygelę ir patogų rašiklį, kuriuos visada norėsis turėti su savimi. Išsirinkus tinkamus įrankius dažniausiai jaučiu didelį entuziazmą ir norą pradėti rašyti. Šiame etape labai svarbu padrąsinti save ir leisti sau klysti. Tik tokiu būdu atrasi sau tinkamiausią būdą planuoti tau patogiausiu būdu.
  • Sukurti turinį. Atsivertus pirmą puslapį svarbu padaryti tai, kas yra visiškai neįprasta, bet labai patogu ir naudinga – sukurti turinį, kaip knygoje, kuriame pasižymėsi ką ir kuriame puslapyje užsirašei. Tokiu būdu, net jei viską rašysi vienoje knygelėje, informaciją galėsi rasti atsivertęs šį pirmąjį lapą. (Pvz. Vasario mėnesio planas – 4 psl.; Vasario mėnesio tikslai – 5 psl. ir t.t.)

pastedGraphic.png

  • Sukurti ateities įvykių kalendorių (future log). Tai puslapiai, kurie yra skirti užsirašyti viską, kas vyks ateityje – pusės ar visų metų apžvalga vienoje vietoje (dažniausiai užima 2 ar 4 puslapius).  Ten gali nugulti svarbiausios datos, gimtadieniai, kelionės, koncertai, Masters of Calm festivalis ir kiti laukiami įvykiai. Ši planuoklio erdvė naudinga tuo, kad joje visus ateities planus gali matyti vienoje vietoje.

 

 

  • Puslapiai skirti kiekvienam mėnesiui. Tai vieta, kur vyksta pagrindis mėnesio planavimas. Visi einamieji darbai, susitikimai, To-do sąrašai, detalesni darbiniai, asmeniniai planai.pastedGraphic_1.png
    Kiekvieną mėnesį būtina susirašyti mėnesio tikslus. Taip pat galima rašyti metinius arba ketvirčio tikslus. Taip didelės svajonės patampa realesnės ir labiau įgyvendinamos. Rekomenduoju juos perskaityti kiekvieną mėnesį ir stengtis, kad kasdienės veiklos artintų prie norimų rezultatų.
    Patarimas: nesiplanuok visų mėnesių iš karto. Tam tu turi ateities įvykių kalendorių. Geriausiai susikurti kiekvienam mėnesiui naują šabloną pagal poreikį. Taip pasitikrinsi, kuris dizainas tau yra patogiausias ir efektyviausias.

 

  • Mėnesio įpročių stebėjimas. Tai kūrybiška vieta, kuri palengvina tikslo siekimą. Labai veiksminga yra susikurti jų stebėjimo lenteles. Ugdant naujus įpročius labai motyvuoja nuspalvinti langeliai, kurie parodo tavo ugdomo įgūdžio tęstinumą.